Midstate Conference Login Here  
Member Schools Conference Schedules
 
CalendarRostersScores and Standings
  
 

Calendar

 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Saturday, Dec 14, 2019
Time Event Location Details
9:00am Basketball:Boys JH Tournament Onamia, Aitkin High School, Cherry, Cromwell, Crosby-Ironton, Nashwauk-Keewatin, Virginia vs. Deer River @ Deer River High School 
9:00am Basketball:Boys JH Tournament Crosby-Ironton, Nashwauk-Keewatin, Cromwell, Virginia, Aitkin High School, Bemidji Middle vs. Deer River @ Deer River High School 
9:00am Basketball:Girls C Tournament Pine City, Crosby-Ironton, Mora, Sauk Centre, Aitkin High School, Foley, Osakis vs. Pierz @ Pierz High School 
9:00am Basketball:Girls C Tournament Aitkin High School, Crosby-Ironton, Foley, Mora, Osakis, Pine City, Sauk Centre vs. Pierz @ Pierz High School 
9:30am Wrestling: Varsity Invitational Canton, Adrian, Luverne, Waseca, United South Central, Worthington, Windom, West Lyon, Wabasha-Kellogg, Minneota, Aitkin High School, Lake Crystal-Wellcome Memorial, St. James, Harrisburg, New Richland-H-E-G, Sioux City East, Madelia/Truman vs. Jackson County Central @ Jackson County Central High School 
10:00am Basketball:Boys JH Tournament Aitkin, Cherry, Cromwell-Wright Public, Crosby-Ironton, Nashwauk-Keewatin, Onamia, Virginia vs. Deer River @ Deer River High School 
10:00am XC Skiing: Varsity and JV Meet Detroit Lakes vs. Bemidji @ Montebello Relays 
10:30am  Wrestling: Varsity Invitational  (Cancelled) Staples-Motley vs. Brainerd @ Brainerd High School 
Paul Bunyan Invite
11:00am Gymnastics:Girls Varsity Invite Detroit Lakes vs. Brainerd @ Brainerd High School 
11:30am Wrestling: Varsity Tournament Hawley, Hillsboro, Lake Park Audubon, Mahnomen/Waubun, New York Mills, Park Rapids Area, Red Lake County Central, Roseau, United North Central, Walker-Hackensack-Akeley/Nevis, West Central Area vs. Crookston @ Crookston High School 
12:00pm Ice Hockey:Boys JV Game  (Time Changed) North Branch vs. Northern Lakes @ Hallett Community Center 
12:00pm Ice Hockey:Boys JV Game Park Rapids Area vs. Wadena-Deer Creek @ Wadena Ice Arena 
1:00pm Basketball:Boys JV Game Crosby-Ironton vs. Two Harbors @ Two Harbors High School 
1:00pm Basketball:Boys C Game Crosby-Ironton vs. Two Harbors @ Two Harbors High School 
1:00pm Dance Team: Varsity and JV Show TBD vs. Aitkin High School @ Aitkin High School 
Aitkin All Starz Holiday Show
1:00pm Ice Hockey:Boys JV Game St. Paul Johnson vs. Detroit Lakes @ Kent Freeman Arena - Detroit Lakes 
2:00pm Ice Hockey:Boys Varsity Game  (Time Changed) North Branch vs. Northern Lakes @ Hallett Community Center 
2:00pm Ice Hockey:Boys Varsity Game Red Lake Falls vs. Staples-Motley @ Wadena Ice Arena 
2:30pm Basketball:Boys Varsity Game Crosby-Ironton vs. Two Harbors @ Two Harbors High School 
3:00pm Ice Hockey:Boys Varsity Game St. Paul Johnson vs. Detroit Lakes @ Kent Freeman Arena - Detroit Lakes 

     


      View: 
December  2019
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
 
View Schedules: